Çelik Çomak : Kazılan küçük kuyulara uzun sopalar sokulur Bir kişi 20 cm boyundaki küçük ağaç parçasını istediğine fırlatır oda elindeki büyük sopasıyla o küçük ağaca vurur. Kuyunun sahibi o ağacı getirmeye çalıştığı sürede diğerleri kuyu sahibinin kuyusunu genişletmeye çalışırlar. Oyunun en sonunda kuyusu en derin olan oyuncu oyunu kaybeder.


Bilye :


Fındık : Bayramlarda oynanan bir oyundur.  6 adet fındık açılan küçük kuyuya (Milav) sokulmaya çalışılır. Atan kişi 6 adet fındığın altısınıda kuyuya sokarsa veya 4 içeri 2 dışarı veya 2 içeri 4 dışarı sokarsa kazanmış olur. 6 tane fındığın içeri girmesine lamıdi gallıp denir. Aksi durumda kaybetmiş olur. Bu oyun genelde bayramlarda çocuklar tarafından fındık veya komşulardan toplanan çikolatalar  karşılığında oynanır.


Rız : Bir karenin içine köşelerine ve orta noktalarına 4 adet çizgi çekilir. 2 oyuncu tarafında 3 er adet taşla aynı dama mantığıyla oynanır. Bölgede çocukların yanı sıra yetişkinlerin sıklıkla oynadığı zeka ve stratejiye dayanan zevkli bir oyundur.
ANA SAYFA
TURİZM
OTELLER
ULAŞIM
FİRMAMIZ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ